Niepubliczne przedszkole w Wieliczce

blue divider bottom

OFERTA DYDAKTYCZNO – PROGRAMOWA

divider

Priorytetem naszych działań dydaktyczno – wychowawczych  jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju  dzieci i rozbudzanie ich indywidualnych zainteresowań, mających  na celu osiągnięcie stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole.

Czynimy wszelkie starania, aby wychować dzieci o bogatej wyobraźni twórczej, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na nowe pomysły i inspiracje

W tym celu:

Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju osobowościowego dziecka, odpowiedni do ich indywidualnych potrzeb i możliwości poprzez udział dzieci w:

• warsztatach artystycznych,
  • spektaklach teatralnych (w placówce, w teatrze),
  • wycieczkach rekreacyjno – poznawczych,
  • programach kształtujących zamiłowanie do literatury pięknej,
  • konkursach artystycznych,
  • warsztatach muzealnych.

Rozwijamy zdolności, zainteresowania i twórczą aktywność dzieci poprzez udział w zajęciach dodatkowych takich jak:

• nauka języków obcych – j. angielski, j. hiszpański,
  • rytmika,
  • zajęcia muzyczne – realizacja autorskiego programu „Czar muzyki – czyli wdrażanie do pisania, czytania oraz rachowania na bazie muzykowania”,
  • zajęcia plastyczne np.: cykliczne warsztaty pt.: Czwartkowe spotkania ze sztuką”
  • warsztaty muzyczne – spotkania z muzyką klasyczną,
  • zajęcia propagujące czytelnictwo wśród dzieci,
  • warsztaty poznawcze w obszarze otaczającego nas świata np.: „Eksperymenty małych badaczy”, „Puchatkowo podróże małe i duże”
  • warsztaty artystyczne np.: teatralne lub literackie
  • ogólnopolskie projekty poznawcze, kulturowe, artystyczne
  • taniec towarzyski i breakdance.

W przedszkolu wspomagamy indywidualny rozwój dziecka w zakresie jego potrzeb rozwojowych poprzez:

• zajęcia stymulujące rozwój mowy (autorski program),
  • indywidualne zajęcia logopedyczne,
  • indywidualne i grupowe spotkania z psychologiem,
  • gimnastykę korekcyjną,
  • ćwiczenia rozwijające małą motorykę, sensoryczne, relaksacyjne
  • zajęcia adaptacyjne (autorski program)
  • naukę i doskonalenie pływania (Solne Miasto).
  • jazda konna

Podejmujemy działania edukacyjne ukierunkowane na jak najlepsze przygotowanie do podjęcia obowiązku szkolnego skierowane dla sześciolatków poprzez dodatkowe zajęcia dydaktyczne w naszym przedszkolu.

Chcemy, aby nasi wychowankowie kończąc przedszkole posiadali odpowiedni zasób wiadomości i umiejętności, które pozwolą im na doskonały start w szkole!

• byli przygotowani do podjęcia nauki w szkole pod względem intelektualnym, emocjonalnym, społecznym;
  • posiadali zasób wiedzy i umiejętności niezbędnych do dalszej edukacji;
  • nie tylko znali litery, samogłoski, spółgłoski, ale potrafili samodzielnie czytać;
  • radzili sobie w zakresie edukacji matematycznej.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych  w organizujemy  spotkania ze : stomatologiem, fizjoterapeutą, pracownikami straży miejskiej, straży pożarnej oraz organizujemy coroczne szkolenia –”Mały ratownik”.

Realizujemy projekt „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy „- który służy promowaniu  zasad zdrowego jedzenia. Składają się na niego: spotkania z dietetyczką, warsztaty kulinarne dla dzieci, wspólne przygotowywanie posiłków przez dzieci i zaproszonych rodziców.

Przedszkole ma własne tradycje, logo, hymn oraz kalendarz cyklicznych imprez i wydarzeń, które podkreślają jego odrębność  i specyfikę.

W przedszkolu tradycyjnie odbywają się takie uroczystości:

• Urodziny Kubusia Puchatka,
  • Pasowanie na przedszkolaka,
  • “Andrzejki”- wróżby, zabawy,
  • “Halloween”- dzień kiedy dzieci poznają tradycje, zabawy inne kulturowo,
  • “Mikołajki”
  • “Przy wigilijnym stole”,
  • “Jasełka”,
  • Bal karnawałowy,
  • Dzień Babci i Dziadka,
  • Wielkanocne śniadanie,
  • Święto wiosny- „Korowód z Gaikiem”,
  • Dzień Rodziny,
  • Dzień Dziecka,
  • Zakończenie roku szkolnego.

Jako przedszkole artystyczne bierzemy udział w różnych  konkursach, akcjach o charakterze szeroko pojmowanej kultury i sztuki – zarówno jako uczestnicy, jak i organizatorzy.

Nasze przedszkole, każdego roku angażuje się w szereg akcji charytatywnych i społecznych. Chcemy w ten sposób uwrażliwiać dzieci na potrzeby innych.

Doceniamy aktywne uczestnictwo Rodziców w życiu przedszkola. Przykładem  ich zaangażowania jest np.:

• Udział w projekcie „Zaczytany Kubuś”
  • Uczestnictwo w warsztatach kulinarnych
  • Przygotowanie przedstawienia dla dzieci
  • Zaangażowanie w akcje charytatywne
  • Udział w konkursach organizowanych w przedszkolu
blue divider top

Niepubliczne przedszkole Puchatkowo w Wieliczce