Rok przedszkolny 2020/2021

Rok przedszkolny 2020/2021, jak wszyscy wiemy jest wyjątkowy. Przedszkole dokłada wszelkich starań, aby nasi podopieczni w jak najmniejszym stopniu odczuwali  wszystkie te zmiany.

Oczywiście pracujemy w reżimie sanitarnym. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w placówce obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa. Pomieszczenia są stale dezynfekowane środkami wysokiej skuteczności. W każdej sali używane są oczyszczacze powietrza.

Dla ułatwienia kontaktu z Rodzicami  korzystamy z aplikacji LIVEKID. Są tam zamieszczane wszystkie bieżące ogłoszenia, dodawane zdjęcia, filmiki z imprez, zajęć przedszkolnych.

Aktualnie w przedszkolu organizowane są cykliczne spotkania:

• Czwartkowe spotkanie ze sztuką,
  • „Puchatkowe podróże małe i duże” – zwiedzamy regiony Polski,
  • „Kreatywny przedszkolak, kreatywne dziecko” – projekt międzyprzedszkolny rozwijający umiejętności plastyczne
  • „Z kulturą mi do twarzy” projekt międzyprzedszkolny o charakterze artystycznym i kulturowym,
  • „Czar muzyki- Spotkanie z muzyką klasyczną”,
  • Uczestnictwo w pilotażowym ogólnopolskim projekcie – plecaczkowy projekt pt. ”Przedszkolaki czytają”.

W roku 2020/2021 zostały zaplanowane następujące konkursy:

• Pejzaże Polski – pocztówka z wakacji (wrzesień)
  • Mój ukochany kraj – symbole narodowe (październik)
  • Konkurs fotograficzny: „Przy rodzinnym stole” (grudzień Święta Bożego Narodzenia)
  • Konkurs fotograficzny: „Magia uliczek Wieliczki” – moja mała ojczyzna (styczeń/ luty)
  • Palma wielkanocna – konkurs plastyczny ( marzec)