Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Informujemy, iż od dnia 1 marca 2021 roku rozpoczynamy zapisy do Przedszkola „Puchatkowo” w Wieliczce na rok szkolny 2021/2022.

Z uwagi na duże zainteresowanie zapisaniem dzieci do naszego przedszkola, pierwszeństwo w naborze mają dzieci już uczęszczające do „Puchatkowa”,następnie rodzeństwo. Kolejno w miarę wolnych miejsc będą przyjmowane nowe dzieci.

Warunkiem skutecznej rezerwacji jest wpłata wpisowego w wysokości 300.

zł. Jest to roczna, jednorazowa opłata, która w przypadku rezygnacji nie podlega zwrotowi.

Czesne od września 2021 roku zostanie obniżone i będzie wynosiło 350 zł.

Zajęcia adaptacyjne

Aby pomóc dzieciom odnaleźć się dzieciom w nowym miejscu, został opracowany autorski program adaptacyjny i jak co roku przygotowujemy zajęcia adaptacyjne w ostatnim tygodniu sierpnia w godz. od 9.00 do 12.00, na które serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców.

Pierwsze dni w przedszkolu…

Dziecku będzie łatwiej, jeśli będzie przygotowane  do samodzielności w zakresie:

• Jedzenia: panie zawsze chętnie pomogą i nie pozwolą, aby ktoś wstał od stołu i nic nie zjadł, ale nie będą zawsze karmić dzieci – nauka samodzielności jest bardzo ważna.
  • Mycie rąk i twarzy: w ciągu dnia wielokrotnie dzieci myją ręce i buzię, warto więc, aby maluszek próbował radzić sobie z tymi czynnościami.
  • Ubieranie się: panie zawsze pomogą dziecku ubrać się, ale warto, aby powoli dzieci stawały się samodzielne, miały wygodne ubranka  i próbowały ubierać się same.
  • Wyrażanie swoich potrzeb: maluszek powinien sygnalizować, kiedy chce na przykład skorzystać z toalety lub jeśli potrzebuje pomocy.

Jak ułatwić dziecku start w przedszkolu?

1. Nigdy nie strasz dziecka przedszkolem.
  2. Wprowadzaj w domu stały rytm dnia.
  3. Nie składaj obietnic, których nie możesz spełnić – nie mów dziecku, że przyjdziesz po nie wcześniej, kiedy jest to nie możliwe.
  4. Przyzwyczajaj dziecko do urozmaiconych potraw, skończ  z rozdrabnianiem pokarmów.
  5. Wdrażaj dziecko do przestrzegania umów i zasad.
  6. Przyzwyczajaj dziecko do samoobsługi, pozwól mu samemu załatwić potrzeby fizjologiczne, myć ręce, ubierać się.
  7. Przygotuj dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania się – dresy, spodenki lub spódniczka na gumkę. W przedszkolu przede wszystkim liczy się wygoda.
  8. Pozwól dziecku zabrać ze sobą cząstkę domu do przedszkola np. przytulankę, chusteczkę.
  9. Organizuj dziecku kontakty z rówieśnikami i innymi dziećmi.
  10. Stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania (stwórzcie swój własny „rytuał”). Kiedy przedłużasz pożegnanie, dziecko cierpi dłużej  z powodu rozstania z ukochanym rodzicem.
  11. Nie okazuj dziecku własnych rozterek, zostawiając je w przedszkolu, przekazujesz mu wtedy swoje lęki.
  12. Nie zawstydzaj nigdy dziecka i nie porównuj do rówieśników.
  13. Ciesz się z jego sukcesów, a porażki traktuj, jako coś naturalnego,  co spotyka każdego z nas.
  14. W razie potrzeby skorzystaj ze wspierającej rozmowy   z nami (jesteśmy tu dla Was) oraz psychologiem.

Trzymamy mocno kciuki za dzieci i za ich dzielnych rodziców.

POWODZENIA